I made this widget at MyFlashFetish.com.

Tuesday, December 13, 2011













Tahun 











:



RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN DSV 







2  Orkid

Bidang
 
:
Menggambar
 Aktiviti
 
:
Catan
 Tema
 
:
Objek Buatan Manusia
 Tajuk
 
:
 Makanan Kegemaran Saya
 Masa
 
:

60 minit

 Jenis-jenis Media
 
:
Alat     : berus lukisan, palet,
Bahan :  kertas lukisan, cat air, surat khabar
Bahan Bantu Mengajar
 
:
Contoh catan
EMK
:
Keusahawanan, kreativiti, dan inovasi








RANCANGAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN HARIAN
Minggu: 10                                                                              Hari: Selasa                                                                 Tarikh: 26 September 2011
Tahun/ Masa/ Mata pelajaran
Standard Pembelajaran
Catatan
DSV

Tahun: 2 Orkid

Masa: 11.50-12.50   
              tengahari

Bidang:
Menggambar

Tema:
Objek Buatan Manusia

(Makanan Kegemaran Saya)

Teknik:
catan

1.1  Persepsi Estetik

1.1.1        Unsur Seni
1.1.1.1
1.1.1.2
1.1.1.3
1.1.1.4

1.1.2        Prinsip Rekaan
1.1.2.1
1.1.2.2

1.2  Aplikasi Seni

1.2.1        Jenis-jenis Media
1.2.1.1
1.2.1.2


1.2.2        Teknik dan Proses
1.2.2.1


1.3  Ekspresi Kretif

1.3.1 
1.3.2
1.3.3

1.4  Apresiasi  Seni

1.4.1
1.4.2

EMK:
Kreatif, inovasi, keusahawanan, TMK dan nilai murni

BBM:
1.      Contoh karya
2.      Alatan : tiada
3.      Bahan: kertas lukisan, pensel, warna air dan surat khabar

Reflekasi:
Pada akhir pembelajaran, 35 orang daripada 37 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2 orang murid akan diberi bimbingan di luar sesi pembelajaran.




Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.      Memahami dan menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam penghasilan karya menggunakan teknik catan.
2.      Mengenali media, proses dan teknik dalam penghasilan karya.
3.      Menghasilkan gambar makanan kegemaran menggunakan teknik catan dalam penghasilan karya
4.      Membuat apresiasi dengan menggunakan bahasa seni yang dipelajari.

Aktiviti pembelajaran dan pengajaran:
1.      Murid melihat contoh karya dan bersoal jawab tentang pelbagai contoh karya buatan manusia.(EMK 1)
2.      Murid melihat tunjuk cara membuat tugasan. (EMK 4)
3.      Murid menghasilkan gambar makanan kegemaran. (EMK 2, 3)
4.      Murid mempamerkan dan menceritakan hasil karya menggunakan bahasa seni. (EMK 5)

Penilaian pembelajaran dan pengajaran:
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat makanan kegemaran menggunakan teknik catan berdasarkan empat standard kandungan.















                


            












No comments:

Post a Comment